· بلاگ · 88106568(021)

حصول اطمینان از دستگاه فتوتراپی استاندارد

نحوه حصول اطمینان از دستگاه فتوتراپی استاندارد

این روز ها شاهد آن هستیم که افراد سودجو و غیر کارشناس با ورود در این حوزه و استفاده از حربه های تبلیغاتی همچون :

 • ارائه قیمت های بسیار نازل و غیر واقعی
 • استفاده از دستگاه های دست ساز و غیر استاندارد
 • استفاده از دستگاه های استاندارد با لامپ های غیر مجاز و یا با طول عمر بیش از حد مجاز

سعی در جذب خانواده ها داشته و متاسفانه با تبلیغات گسترده سعی در فریب خانواده ها و ارائه خدمات نامطلوب دارند.

والدین گرامی توجه داشته باشند که :

به هیچ عنوان بر مبنای قیمت ارائه خدمات تصمیم گیری نکنید ملاک تصمیم گیری می بایست کیفیت ارائه خدمات باشد.

درمان زردی نوزاد در منزل با توجه به استفاده از دستگاه های فتوتراپی خانگی استاندارد برای نوزادان کامل ، نه تنها از بعد هزینه بهترین و آسانترین روش درمان زردی می باشد بلکه از نظر سلامت روان نیز جلوگیری از جدایی مادر و نوزاد در روز های اولیه پس از تولد ، یکی از عمده ترین دلایل پیشنهاد درمان زردی در منزل می باشد و در حال حاضر از این روش در کشورهای پیشرفته نیز برای درمان ایکتر یا زردی نوزادی استفاده می گردد.

در کشور هایی چون ایالات متحده آمریکا ،‌کانادا و تمامی کشورهای اروپایی مراکزی وجود دارند که تحت نظر بیمارستان ها و دیگر مراکز خدمات درمانی این کشور ها در حال ارائه خدمات به والدین می باشند، دلیل این امر که اینگونه کشورها با وجود سطح بالایی از ارائه خدمات پزشکی برای عموم مردم که بعضی تمامی خدماتشان رایگان می باشد ولی از مراکز خدمات فتوتراپی خانگی استفاده می کنند این است که از نظر سلامت روان نیز جلوگیری از جدایی مادر و نوزاد در روز های اولیه پس از تولد از اهمیت بالایی برای مسئولین حوره درمان در این کشور ها داشته و همواره نیز مورد توجه آنها می باشد.

تفاوت ارائه خدمات در کشور ما با سایر کشور ها این است که در کشور ما هر شخصی بدون داشتن تحصیلات مرتبط و یا هیچگونه دانش در حوزه تجهیزات پزشکی ، شروع به فعالیت در این حوزه می نماید که این امر باعث به وجود آمدن مشکلات برای خانواده ها شده است ، حتی در شهرهای تهران و کرج مواردی دیده شده که افرادی با سابقه کار در شغل رانندگی تاکسی و یا فردی که سابقه کار در نگهبانی بیمارستان را داشته اند به این دلیل که نیاز خانواده ها جهت درمان نوزادشان را مشاهده می کرده اند ، اقدام به تهیه دستگاه نموده و فعالیت می کنند ،‌که به طور متوالی خانواده هایی که از خدمات این اشخاص استفاده نموده اند به مجموعه پرتو نوزاد پارس و اعلام می دارند که پس از گذشت ۵ یا ۶ روز از شروع درمان ، میزان بیلیروبین نوزاد کاهش نیافته و در مواردی هم چندین واحد بالاتر هم رفته است.

مدیریت پرتو نوزاد پارس با ثبت ۲ اختراع و چندین طرح صنعتی در حوزه تجهیزات پزشکی بخش نوزادان و NICU ، کیفیت خدمات ارائه شده توسط این مجموعه را کنترل و ضمانت می نماید.

لذا از والدین گرامی تقاضا داریم به صرف اینکه فردی در اینترنت تبلیغی با هزینه بسیار پایین را فعال نموده و شماره موبایلی را ثبت کرده است ، اعتماد نکنند قبل از سفارش دستگاه از هر مرکزی ابتدا مطمئن شوید:

 1. آن مرکز دارای محل و یا دفتر ثابت می باشد، سپس با توجه صحبت های فرد پاسخگو ، مطلع شوید فرد دارای تحصیلات یا دانش مربوطه هست یا خیر.
 2. سپس از مسئول یا فرد پاسخگو بخواهید که میزان توان تابشی دستگاه را اندازه گیری نماید این عدد باید بیشتر از ۳۰ میکرو وات در واحد سطح باشد.
 3. اگر مجموعه مورد نظر دستگاه جهت اندازه گیری شدت نور را نداشته باشد، نمی تواند شدت نور دستگاه ها را اندازه گیری نموده و دستگاه ها را چک و کالیبره نماید ، پس اگر نظر به سفارش دستگاه داشتید از فرد بخواهید میزان شدت نور را اندازه گیری کند.
 4. فقط دستگاه هایی را تهیه کنید که دارای نشان استاندارد ملی ایران و یا پروانه ساخت (از وزارت درمان و آموزش پزشکی) و یا CE و یا FDA آمریکا باشند.
 5. لامپ های دستگاه های فتوتراپی استاندارد خانگی می بایست ۴ عدد باشند. (به جز تعدادی از دستگاه های خارجی که سال های گذشته وارد کشور شده باقی دستگاه های ۶ لامپ یا ۸ لامپ دست ساز بوده و فاقد پروانه ساخت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی هستند)
 6. تنها لامپ فتوتراپی فلوروسنت معتبر در کشور فیلیپس ساخت کشور آلمان می باشد، به هیچ عنوان از دستگاهی که دارای لامپ با برند دیگری است استفاده نکنید.
 7. لامپ های LED موجود در بازار انواع مختلفی دارک که فقط برند توسان و انق مورد تائید وزارت بهداشت قرارگرفته است.
 8. عمر لامپ های فتوتراپی فلوروسنت ۲۰۰۰ ساعت بوده که می بایست به صورت هفتگی و ماهیانه مورد بررسی قرار بگیرند.
 9. عمر لامپ های فتوتراپی LED بین 30.000 تا ۵۰.۰۰۰ ساعت می باشد که به صورت ماهیانه می بایست مورد بررسی قرار گیرند.

 

با توجه به موارد ذکر شده در زمان سفارش دستگاه ، والدین می بایست به صورت کاملا آگاهانه بررسی و دستگاه مورد نظر را انتخاب نمایند.

اعتقاد ما بر این است که مجموعه ایی که دارای مدیریت و پرسنل متعهد و آگاه باشد به هیچ عنوان با سلامت نوزاد ریسک نخواهد کرد و این دقیقا نکته ای است که پرتو نوزاد پارس را از سایر مراکز متمایز می نماید .

نمایندگی های ما

برای اطلاع از تمامی آگهی های ما میتوانید به نمایندگی ها مرجعه نمایید و لیست کامل نمایندگی ها را مشاهده فرمایید

لیست نمایندگی های ما

 
دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟ دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟   دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس؟ "پس ما را والدینی انتخاب می کنند که به سلامت نوزادشان می اندیشند." دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس