· بلاگ · 88106568(021)

درمان زردی نوزادان با حجامت گوش

درمان زردی نوزاد با حجامت گوش 

اخیرا گزارش هایی مبنی بر درمان زردی نوزادان با حجامت گوش مشاهده می شود که توصیه شده بود

اگر نوزادتان زردی دارد به جای اینکه پیش پزشک ببرید و متحمل مخارج بستری شوید کافی است پشت گوش بچه را حجامت کنید، همینکه دوقطره خون آمد مشکلتان حل می شود . همین !

اونها که میگن نوزاد باید بستری بشه جیب شما رو می خوان خالی کنن ! باید اعلام نمایم اینکار نه تنها باعث درد و رنج نوزادتان می شود ، بلکه مشکلی از او حل نمی کند و مضرات آثار وحشتناک روانی و جسمی آن کاملا مشخص است.

 

پرتو نوزاد پارس | درمان زردی با روش حجامت نوزادان

درمان زردی با روش حجامت نوزادان / روش غیر علمی و از نظر علمی تائید نشده است

آیا نوزاد را حجامت کنیم؟

زردی نوزاد، والدین را نگران می‌کند ولی انجام حجامت در نوزاد برای کاهش زردی، به هیچ عنوان این کار توصیه نمی‏شود.

کلیه افراد بشر در شرایط عادی از بدو تولد تا پایان سن رشد برای تامین رشد و نمو و سلامتی بدنی و روحی بیش از سنین دیگر احتیاج مبرم به انواع مواد غذائی، ویتامین ها، املاح ، آنزیم ها و غیره دارند تا رشد اندام ها و ارگانها و استخوانها و اعصاب و روان به طور کامل و صحیح صورت گیرد.

هم در علم پزشکی و هم در عرف عامیانه در این دوره سنی نه تنها توصیه به از دست دادن خون نمی کنند بلکه موکدا منع می نمایند. از طرفی چنانچه طفل معصوم به خاطر باورهای بی پایه در دوران نوزادی که بسیار حساس و شکننده است با روح لطیف خود در برابر عمل ترسناک و وحشت آور حجامت توسط چند نفر به زور و جبر چهار دست و پای اورا بگیرند …

 

والدین محترم ، لطفا توجه کنید !

همه ما در کشوری زندگی می کنیم که یکی از بالاترین نرخ جمعیت با تحصیلات دانشگاهی را دارا می باشد ، پس لطفا با در نظر گرفتن منطق و دانش روز در مورد سلامتی نوزاد خود تصمیم بگیرید ….

 

چطور ممکن است که تمام بیلی روبین که به صورت محلول در خون نوزاد در تمام اندام هایش جریان دارد از طریق ۲ قطره خون از پشت لاله گوش دفع شود.

آیا میدانید چه ضربه مهلک و شدید روانی به این بچه بیگناه وارد می شود و آیا میدانید عواقب شوم این صدمات روحی تا آخر عمر از او یک انسان با صدمات روحی و روانی از بدو تولد می سازد.

باید به کسانی که این باور های غلط را درجامعه رواج می دهند یاد آور شویم که در چه سالی و در چه قرنی زندگی میکنیم، آیا هنوز فکر می کنید که در زمان قاجار زندگی می کنید؟

 

نظر پزشکان در مورد حجامت نوزاد چیست ؟

دکتر حسن ابولقاسمی – رییس دهمین کنگره سراسری انجمن خون و سرطان کودکان ایران” هماتولوژی نوزادان” – با اشاره به اینکه حجامت پشت گوش برای درمان زردی به هیچ عنوان تایید نمی شود، ادامه داد: طب سنتی باید به پیشگیری از بیماری‌ها و همچنین سلامت تغذیه مردم بپردازد و حق دخالت در درمان بیماری‌ها را ندارد.

رئیس دهمین کنگره سراسری هماتولوژی نوزادان ایران با عنوان این مطلب که ما طب سنتی دانشگاهی را قبول داریم و موافق آن هستیم، افزود: متاسفانه افرادی تحصیلکرده و غیر تحصیلکرده تحت عنوان طب سنتی روش‌هایی را در جامعه ترویج می‌کنند که بسیار مضر و خطرناک است. بعضی از بیماران که می‌شد در مراحل اولیه درمان شوند با مراجعه به این افراد وضعیت درمان بیماری خود را سخت‌تر کردند.

 

دکتر ايرج خسرونيا  – رئيس جامعه متخصصان داخلي – گفت: متأسفانه در يكي از سي‌دي‌هايي كه به صورت عمده بين مردم پخش شده است عنوان مي‌شود براي درمان زردي نوزادان پشت گوش نوزادان تيغ بزنند كه اين كار علمي نيست و خرافات است.

دکتر خسرونيا در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در مورد زردي نوزادان بايد گفت نوزادان دو نوع زردي دارند كه نوع اول پس از 2 يا 3 روز خود به خود خوب مي‌شود و اگر بيشتر طول كشيد تابيدن اشعه بر روي نوزاد موجب افزايش مقاومت سلول‌هاي خوني فرد و بهبود وي مي‌شود اما نوعي از زردي نوزاد هم هست كه بر اثر اختلالات خوني ايجاد مي‌شود كه در بيشتر اوقات موجب مرگ نوزاد مي‌شود.

خسرونيا در پاسخ به اين پرسش كه آيا تيغ زدن پشت گوش نوزاد موجب درمان زردي مي‌شود يا نه خاطرنشان كرد: پزشكي كه اين موضوع را درCD  هاي مختلف مطرح كرده است غيرقابل تأييد است و مقامات نظام ‌پزشكي بايد اين CD را جمع كنند تا از انحراف مردم جلوگيري شود.

وي گفت: بيماري زردي نوزاد اگر به موقع درمان شود و والدين بخواهند با اين جور مطالب خرافي نوزاد را درمان كنند بايد در آينده منتظر كاهش ضريب هوشي نوزادان خود باشند.

 

علي رباني –  رئيس مركز طبي كودكان –  نيز پيش از اين گفته بود: بيماري زردي در برخي از نوزادان طي هفته اول بعد از تولد ديده مي‌شود كه اين زردي ” زردي فيزيولوژيك ” نام دارد.

وي گفت: تقريباً در تمام اين نوزادان هيچ بيماري زمينه‌اي وجود ندارد و علت بروز آن تنها اين است كه كبد و دستگاه گوارش كودك در حال تطابق يافتن با زندگي خارج رحمي است.

رئيس مركز طبي كودكان افزود: زردي در يك كودك سالم زماني بروز پيدا مي‌كند كه سطح بيلي روبين در خون بالا رفته باشد. بيلي روبين ماده شيميايي است كه بر اثر تخريب گلبول‌هاي قرمز خون توليد مي‌شود. نوزادان سطح بيلي روبين بالاتري دارند چون تعداد گلبول‌هاي قرمز در آنها زيادتر است و كبد آنها نمي‌تواند بيلي روبين اضافي را دفع كند.

رباني اضافه كرد: هر چه سطح بيلي روبين بالاتر مي‌رود زردي از سر به پايين به سمت گردن و سپس قفسه سينه پيش مي‌رود تا اينكه در موارد شديد به دست و پا مي‌رسد.

رئيس مركز طبي كودكان اضافه كرد: در صورت عدم درمان زردي كودكان، بيلي روبين به صورت غير مسيتقيم در سلول‌هاي خاكستري مغز رسوب مي‌كند و عوارض مغزي در كودك بروز پيدا مي‌كند.

پرتو نوزاد پارس | درمان زردی با روش حجامت نوزادان

درمان زردی با روش حجامت نوزادان / احتمال زردی طول کشیده را در نوزادان بالا می برد

 

والدین محترم توجه کنید :

بعد از تولد نوزاد و حضور این عضو نورسیده به خانواده ، تمام هعضای خانواده سعی دارند نظر یا پیشنهادی در جهت سلامتی نوزاد شما بدهد،‌ پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تولد نوزاد خود یک پزشک متخصص یا فوق تخصص نوزادان در نزدیکترین فاصله به منزل خود شناسایی کنید ، پس از تولد نوزاد پس از ترخیص و تا ۱۰ روزگی به طور مداوم نوزاد تحت کنترل پزشک باشد که اگر نوزاد شما دچار زردی یا بیلیروبین بالا شد بتوانید در کمترین زمان ممکن با انجام تست زردی اطلاع پیدا کرده که اگر زردی حاد باشد با بستری در بیمارستان و اگر حاد نباشد با نظر پزشک با انجام فتوتراپی خانگی جهت درمان نوزاد خود سریعا اقدام فرمائید.

لطفا در زمینه بیماری ها و شرایط نوزاد فقط و فقط طبق نظر پزشک نوزاد عمل فرمائید ، چه بسا توصیه های نادرست دوستان و اقوام و آشنایان می تواند اثر سؤ و دائمی بر سلامت جسمی و روحی نوزادتان در کل طول حیاتش داشته باشد !!!!

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی های ما

برای اطلاع از تمامی آگهی های ما میتوانید به نمایندگی ها مرجعه نمایید و لیست کامل نمایندگی ها را مشاهده فرمایید

لیست نمایندگی های ما

 
دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟ دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟   دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس؟ "پس ما را والدینی انتخاب می کنند که به سلامت نوزادشان می اندیشند." دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس