· بلاگ · 88106568(021)

دستگاه فتوتراپی خانگی

نکاتی درباره استفاده از دستگاه فتوتراپی خانگی

مدت زمان استفاده از دستگاه های فتوتراپی بسته به این که دستگاه از انواع دستگاه های بیمارستانی باشد یا دستگاه فتوتراپی خانگی باشد، کاملا متفاوت می باشد .

اولین نکته ایی که والدین باید توجه نمایند دستگاه های خانگی می بایست ۴ لامپ فلروسنت فیلیپس با کد فنی TL 20W 52   و یا اگر از نوعLED  باشد می بایست حتما ۴ لامپ باشد،‌ دلیل این امر آن است که زمانی که از یک تجهیز پزشکی در منزل استفاده می گردد ، خانواده دسترسی لحظه ایی به پزشک ندارند پس دقت نمائید حتما دستگاه های استاندارد استفاده نمائید.

مطلبی که حائز اهمیت می باشد این است که بعضی از مراکز که اطلاعاتی در مورد این تجهیزات پزشکی و موارد مربوط به درمان را ندارند گاها به والدین پیشنهاد استفاده از دستگاه های ۵ ، ۶ و یا حتی ۸ لامپ می دهند.

پس دقت فرمائید افزایش تعداد لامپ نه تنها برای درمان مفید نیست بلکه ممکن است باعث ایجاد خطراتی همچون کاهش سطح آب بدن نوزاد شود.

در مجموعه پرتو نوزاد پارس، ۸ نوع دستگاه وجود دارد که هر یک از این دستگاه ها برای رنج و گروه خاصی از نوزادان استفاده می گردد به طور مثال برای نوزاد با زردی 12 در صورت نیاز به دستگاه جهت درمان زردی ، یک دستگاه فتوتراپی محفظه ایی استفاده می گردد ، در صورتی که برای نوزاد ترم با وزن داخل رنج  و زردی بالای ۱۶ ، فقط و فقط می توان از دستگاه های LED توسان مدل ۰۲۷ استفاده نمود.

حتما به این نکته توجه کنید که ماکسیمم میزان زردی برای درمان در منزل ۱۸ می باشد.

( به شرط اینکه نوزاد ترم باشد و از نظر سن ( روز گذشته از تولد ) و وزن بالای ۳ کیلوگرم )

برای زردی های بالای ۱۵ میلی گرم در دسی لیتر والدین برای درمان می بایست دقت ویژه ایی نمایند به این دلیل که اگر از دستگاه یا خدمات مراکز معتبر استفاده نکنند امکان دارد که باعث عدم درمان و یا حتی افزایش میزان زردی شود که امکان استفاده از دستگاه های استاندارد خانگی نباشد و می بایست بستری در بیمارستان صورت پذیرد.

سوال مکرر و متداول والدین:

• چه دستگاهی را تهیه کنیم که تائییدیه داشته باشد؟
• از کجا متوجه شویم مرکز مورد نظر قابل اطمینان می باشد ؟
• از طریق سفارش تلفنی به چه مواردی باید دقت کنیم ؟

برای پاسخ به این سوالات ، والدین می بایست در زمان سفارش دقت نمایند

 • مرکز دارای آدرس مشخص و تلفن های تماس ثابت و مشخص باشد، هرگز به مراکز یا اشخاص با یک شماره موبایل اعتباری و غیر قابل پیگیری اعتماد نکنید.
 • مرکز می بایست از دستگاه های استاندارد خانگی استفاده نماید،‌ این دستگاه و مشخصات آنها با ذکر نام دقیق به طور کامل معرفی خواهند شد.
 • هرگز قیمت ارائه خدمات را ملاک تصمیم گیری نکنید، دقت کنید دستگاه ها دارای عمر لامپ مشخص هستند و هزینه استهلاک بالایی دارند، افراد سودجو با توجه با اعلام هزینه های بسیار پایین و حتی کمتر از هزینه استهلاک دستگاه خانواده را به سمت خود جذب کرده که در این موارد به دلیل عدم تعویض به موقع لامپ ها و یا استفاده از لامپ های یر استاندارد ، نه تنها درمان در ۴۸ ساعت انجام نمی شود بلکه بارها دیده شده پس از ۴ یا ۵ روز استفاده زردی نوزادان بالاتر رفته و خانواده ها مجبور به بستری نوزاد می گردند.
 • از مسئول مربوطه بخواهید در زمان تحویل دستگاه در شرکت مورد نظر ،‌ میزان تابش نور را بر روی سطح تشک برای شما اندازه گیری کند، این میزان بر روز سطح تشک دستگاه و یا سطح بدن نوزاد می بایست بیشتر از ۳۰ میکرو وات بر هر سانت مربع باشد.
 • به مراکزی که دستگاه اندازه گیری شدت نور دستگاه را در محل دفتر خود ندارند هرگز اعتماد نکنید.
 • هرگز به مراکزی که دفتر یا محل مشخص ندارند اعتماد نکنید.
 • هرگز به افرادی که از نظر اطلاعات ضعف داشته و یا احساس می کنید در مورد زردی و روش های درمان اطلاعات کافی ندارند اعتماد نکنید.
 • هرگز به افرادی که در هر شرایطی به شما فقط یک دستگاه پیشنهاد می کنند اعتماد نکنید.
 • هرکز از دستگاه های ۵ ، ۶ و یا ۸ لامپ در منزل استفاده نکنید ، توجه کنید دستگته ۸ لامپ مخصوص استفاده در بیمارستان می باشد.
 • هرکز از دستگاه هایی که پروانه ساخت تجهیزات پزشکی از وزارت بهداشت و درمان ندارند استفاده نکنید در حال حاضر فقط دستگاه های شرکت تولید سیستمهای احیا نوزاد (توسان) مجوز مربوطه را دارا می باشند.
 • این دستگاه ها شامل دستگاه های توسان در ۲ نوع اتوماتیک و اتوماتیک LED با کد فنی ۰۲۷ می باشند.

(برای اطمینان از پروانه ساخت دستگاهی که انتخاب می کنید به سایت زیر وارد شده و در قسمت نوع کالا ، دستگاه فتوتراپی خانگی نوزاد وارد کنید)

 

http://import.imed.fda.gov.ir/Additionals/prodconfirmedcmp.aspx

پرتو نوزاد پارس | دستگاه فتوتراپی TOSAN 027

نمایندگی های ما

برای اطلاع از تمامی آگهی های ما میتوانید به نمایندگی ها مرجعه نمایید و لیست کامل نمایندگی ها را مشاهده فرمایید

لیست نمایندگی های ما

 
دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟ دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟   دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس؟ "پس ما را والدینی انتخاب می کنند که به سلامت نوزادشان می اندیشند." دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس