· بلاگ · 88106568(021)

زردی ناشی از شیر مادر

زردی ناشی از شیر مادر : در مواردی دیده شده است، در نوزادانی که به موقع متولد شده اند و سالم می باشند؛ معمولا در روز هفتم تولد به بعد، زردی ظاهر می گردد. مقاله زیر را به طور کامل مطالعه نمایید، تا علل این موضوع برای شما روشن گردد. در ادامه پیرامون این موضوعات مطالعه خواهید کرد: دلایل زردی ناشی از شیر مادر، راه های درمان.

 

دلایل زردی ناشی از شیر مادر

گاهی اوقات اتفاق می افتد که زردی ظاهر شده در نوزاد ناشی از شیر مادر می باشد. علت پیدایش این نوع زردی، به طور دقیق مشخص نیست؛ ولی برخی متخصصین بر این عقیده می باشند، که در شیر مادر ماده ای وجود دارد که مانع عملکرد طبیعی کبد نوزاد می گردد و به همین علت، کبد قادر به تجزیه بیلی روبین خون نمی باشد و نمی تواند این رنگدانه را دفع کند و تجمع بیلی روبین در خون، موجب زردی می شود.

 

پرتو نوزاد پارس | زردی ناشی از شیر مادر

پرتو نوزاد پارس | زردی ناشی از شیر مادر

راه های درمان

میزان بیلی روبین از طریق آزمایش خون مورد بررسی قرار می گیرد. در این نوزادان، میزان بیلی روبین در حدود 10 میلی گرم است و در عده ای ممکن است به 30 میلی گرم در صد میلی لیتر، در هفته دوم و سوم تولد نیز، برسد. اگر تغذیه توسط شیر مادر قطع گردد، میزان بیلی روبین خون کاهش می یابد و به مقدار متعادل می رسد، و اگر دادن شیر مادر به نوزاد ادامه یابد، ممکن است زردی 3 تا 10 هفته نیز طول بکشد. پزشک در این موارد توصیه می کند که شیر خود را بدوشید و حدود 40 تا 50 درجه سانتی گراد حرارت دهید و سپس به نوزاد بدهید. در مواردی نیز توصیه می شود، که به مدت یک تا دو روز شیر خشک جایگزین شیر مادر گردد و شیر خود را نیز در این مدت بدوشید و دور بریزید و به نوزاد ندهید. بعد از این مدت، شیر دادن از پستان را شروع کنید و هم چنین در چندین نوبت نوزاد را در معرض نور خورشید (سایه آفتاب) قرار دهید.

 هشدار:نوزاد را در زمان های کوتاه در معرض نور خورشید قرار دهید، تا پوست او آفتاب زده نگردد. بهتر است قبل از اقدام به هر کاری، با پزشک نوزاد مشورت کنید و راه توصیه شده پزشک را جویا شوید.

 

منبع: دانشنامه فرزند

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی های ما

برای اطلاع از تمامی آگهی های ما میتوانید به نمایندگی ها مرجعه نمایید و لیست کامل نمایندگی ها را مشاهده فرمایید

لیست نمایندگی های ما

 
دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟ دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟   دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس؟ "پس ما را والدینی انتخاب می کنند که به سلامت نوزادشان می اندیشند." دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس