· بلاگ · 88106568(021)

عرق سوز شدن نوزادان

جوش‌های پوستی ناشی از گرما، که به «عرق سوز شدن» نیز معروف هستند، به بیرون ریختن برآمدگی‌های کوچک و گاهی اوقات تاول‌های ریز روی پوست گفته می‌شوند؛ این جوش‌ها زمانی که نوزادتان بیش از اندازه گرم می‌شود نمایان می‌شوند. جوش‌ها ممکن است به ویژه روی پوست‌های روشن، قرمز رنگ به نظر برسند. این مورد اغلب در نوزادان شایع است، البته ممکن است کودکان در تمامی سنین به آن دچار شوند.
اگر کودک‌تان عرق‌سوز شده باشد به احتمال زیاد باید اثرات آن را در چین‌های پوست و در مناطقی که لباس به تن می‌چسبد، مانند سینه، شکم، گردن، لای پا‌ها و باسن ببینید. اگر کودک‌تان کلاه به سر می‌گذارد، جوش‌های ریز ناشی از عرق سوز شدن ممکن است در اطراف شقیقه‌ها و روی پیشانی او به طور گسترده مشاهده شود.

 

پرتو نوزاد پارس | عرق سوز شدن نوزادان

پرتو نوزاد پارس | عرق سوز شدن نوزادان

چه چیزی باعث عرق‌سوز شدن می‌شود؟

کودک‌تان عرق می‌کند تا خنک شود. اگر کودک‌تان بیش از اندازه عرق کند، منافذ پوست او بسته شده و عرق دیگر نمی‌تواند خارج شود؛ در نتیجه عرق‌سوز می‌شود (کودکان کم سن بیشتر مستعد عرق‌سوز شدن هستند، زیرا منافذ پوست آن‌ها کوچک‌تر از بزرگسالان است).
آب و هوای گرم و مرطوب، مستعد‌ترین هوا برای عرق‌سوز شدن است، اما اگر کودک در هر فصلی میزان زیادی لباس پوشیده باشد یا تب شدید داشته باشد که باعث عرق کردنش شود، باز هم احتمال دارد عرق سوز شود. گاهی اوقات هم مالیدن پماد‌های موضعی مخصوص سرفه روی سینه کودک، موجب عرق‌سوز شدن این ناحیه می‌گردد.

 

آیا عرق سوز شدن مشکلی جدی است؟

نه، اما باید بدانید که عرق‌سوز شدن نشانه‌ای از این است که کودک بیش از اندازه گرمش شده است. اگر این موضوع را جدی نگیرید و اقدامی در جهت خنک کردن فوری او انجام ندهید، ممکن است دچار گرمازدگی یا ضعف در اثر گرما شود.

اشتراک گذاری مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نمایندگی های ما

برای اطلاع از تمامی آگهی های ما میتوانید به نمایندگی ها مرجعه نمایید و لیست کامل نمایندگی ها را مشاهده فرمایید

لیست نمایندگی های ما

 
دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟ دلایل تضمین کیفیت ارائه خدمات؟   دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس
چرا پرتو نوزاد پارس؟ "پس ما را والدینی انتخاب می کنند که به سلامت نوزادشان می اندیشند." دلایل بیشتر انتخاب پرتو نوزاد پارس